Jak si zabezpečit chatu, a to nejen na zimu

Jak si zabezpečit chatu, a to nejen na zimu


Všichni majitelé chat a chalup vědí, jak je důležité zabezpečit toto obydlí proti zlodějům, vandalům a bezdomovcům. Ostraha objektu je v tomto případě více než důležitá a vložené investice se rozhodně vyplatí.

Moderní doba si žádá moderní zabezpečení


Jak zabezpečit svou chatu a zajistit tak ostrahu objektu určitě není pro majitele jednoduchá otázka. Doba visacích zámků, petlic, závor a jiných mechanických zabezpečovacích prvků je už téměř minulostí. 21. století je dobou bezdrátových zabezpečovacích systémů. Především pak dálková ostraha objektů a napojení na PCO (pult centrální ochrany) je pro odlehlé chaty jedinečné řešení. Váš majetek tak bude pod neustálou kontrolou a šance nevítaných návštěvníků budou minimální.

DNEŠNÍ VYBAVENÍ CHAT NENÍ STROHÉ

Mnoho chat je dnes vybaveno moderními kuchyňskými spotřebiči, veškerou elektronikou či jinými přístroji, které šetří čas a vyplňují chvíle odpočinku a relaxace. K venkovským obydlím také patří různé sekačky, pily a mnoho jiných zahradních nástrojů. Často jsou na chatách kola, lyže a další sportovní vybavení. Toto všechno je jen malý výčet toho, co se na chatách může vyskytovat a o co také můžete přijít kvůli zlodějům a chuligánům. A že to nejsou levné záležitosti, vědí všichni chataři i „nechataři“. Účinnou ostrahou objektu tomu však lze předejít.

NÁLEŽITÉ ZABEZPEČENÍ OBJEKTU

Na našem trhu existují různé druhy elektronických zabezpečovacích systémů. Ostraha Vašeho objektu může být napojena na Váš mobilní telefon a po případném nežádoucím vniknutí obdržíte SMS, popř. telefonát. Ale Vy jste mnoho kilometrů od chaty. Co teď?! Alespoň víte, že máte „někoho na návštěvě“. A rozhodně víte, že ostrahu svého objektu budete muset zajistit o trochu lépe.

NAPOJENÍ NA PCO

Dálková ostraha objektů a napojení na PCO je ideálním východiskem pro všechny, kteří vlastní chatu nebo chalupu. Bezpečnostní čidla nebo bezpečností kamerové systémy, které jsou v hlídaném objektu nainstalovány, vyšlou v případě narušení klidové zóny potřebný signál a operátoři ihned situaci vyhodnotí a postupují podle daných pravidel, např. na místo okamžitě vyrazí výjezdová skupina nebo kontaktují Policii ČR, apod.

PCO NEJEN PROTI ZLODĚJŮM

Ostraha objektu v podobě bezpečnostního elektronického systému napojeného na vzdálený PCO není realizován jen proti zlodějům a jiným nechtěným individuím. Může také zabránit velkým škodám, které vznikají při živelných pohromách, jako je např. požár. Pokud hoří ve městě, pravděpodobnost, že si toho někdo všimne, je veliká. Pokud hoří chata na samotě, nikdo to nevidí. V případě napojení na PCO operátor informuje hasiče, a můžete tak předejít kompletní devastaci Vašeho objektu.

Zanechat komentář

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...