Nepodceňujte ostrahu skladů

Nepodceňujte ostrahu skladů


Ostraha objektů se často uplatňuje u průmyslových a výrobních hal, včetně areálů se sklady. Praxe naznačuje, že právě skladové prostory vyžadují nepřetržitou ostrahu jak ve dne, tak zvláště v noci. Nemusí se jednat jenom o prevenci krádeží, ale v podstatě jde také o včasné zabránění velkým škodám zaviněným přírodními živly. Ostrahu skladu je proto dobré pojmout komplexně a nepodceňovat ji.

Způsoby ostrahy skladů


Ostraha skladu může mít různou podobu. Od základního pochůzkového systému až po nejefektivnější elektronický zabezpečovací systém s napojením na PCO (pult centrální ochrany). Záleží na každém správci či majiteli skladu, jaké typy zabezpečení zvolí. Ale je dobré myslet i na to, že pokud už dojde k nějaké nechtěné události způsobené zloději, vandaly nebo živelnými pohromami jako je např. oheň, na veškeré zabezpečovací prvky bere pojišťovna zřetel.

POCHŮZKOVÝ SYSTÉM

Mezi nejzákladnější ostrahu objektu (skladu) patří pochůzkový systém. Toto zabezpečení ve formě lidského faktoru je zajišťováno prověřenými pracovníky, kteří v denních i nočních hodinách pravidelně i nepravidelně kontrolují venkovní i vnitřní prostor na základě důmyslně vypracovaného monitorovacího systému pochůzek.

OSTRAHA POMOCÍ PSOVODŮ

Fyzická ostraha určitě odradí nejednoho zloděje. Ostraha pomocí zkušených psovodů pravděpodobnost vykradení nebo ničení určitě ještě zvýší. Cvičení psi procházejí speciálním výcvikem pro obranu, stopování a poslušnost, umí proto zastrašit potencionálního pachatele například vytrvalým vyštěkáváním a v případě nutnosti adekvátně zasáhnout. Nelze opomenout ani fakt, že čichové a sluchové vjemy psa mohou potencionálního zloděje odhalit dřív, než samotný člověk.

ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČENÍ

Další z možností ostrahy skladů jsou různá elektronická zabezpečení včetně kamerových systémů a požárních čidel a možností napojení na PCO, pult centrální ochrany. Naprostou výhodou zabezpečení na dálku je skutečnost, že ať jste kdekoliv a děláte cokoliv, Váš sklad je pod neustálou kontrolou. Jakýkoliv nežádoucí pohyb je zaznamenán a monitorován a operátoři PCO okamžitě vyhodnotí danou situaci a kontaktují oprávněné osoby.

POŽÁRNÍ ČIDLA

Rozhodně není dobré podceňovat a brát na lehkou váhu roli požárních čidel. Rizik pro vznik požáru je mnoho a stoprocentně zabránit požárům nelze. Díky požárním čidlům však můžete snížit možnost úplného vyhoření a zničení veškerého skladovaného materiálu.

PŘEDEVŠÍM KLID A ROZVAHU

Rozhodnete-li se pro ostrahu Vašeho skladu, rozmyslete si v klidu, jaký zabezpečovací způsob pro ochranu Vašeho majetku bude dostačující, aby bezpečí a provoz skladu nebyly narušeny a mohli jste si dopřát klidný spánek.

Zanechat komentář

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...