Tipy pro zabezpečení firmy

Tipy pro zabezpečení firmy


Firemní objekty, kanceláře a sklady bývají častým cílem nájezdů zlodějů. Jak lze firemní prostory spolehlivě zabezpečit? Prozradíme Vám několik užitečných tipů…

Moderní zabezpečení firmy


Možností, jak Vaši firmu efektivně zabezpečit, existuje celá řada. Záleží na prostředí a rozloze firemního areálu a především na konkrétních požadavcích klientů. Pro vnitřní prostory, jako jsou kanceláře, sklady, výrobní haly atd., je nejvhodnější využít zabezpečovací systémy.

KAMERY NEJEN KVŮLI ZLODĚJŮM

Bezpečnostní systémy poskytují moderní a účinnou ochranu Vašeho majetku. Nejčastěji se používají bezpečnostní kamery se záznamovým úložištěm dat. Nahraný videozáznam lze tak přehrát zpětně, nebo je také možné sledovat střežené zóny v reálném čase „v přímém přenosu“. To se může hodit např. i pro vlastní kontrolu zaměstnanců a pro celkový přehled o dění ve firmě.

ČIDLA, SENZORY, SIRÉNY, HLÁSIČE…

Vedle kamerového systému se do firemních prostor velmi často instalují další zabezpečovací systémy, jako jsou pohybová čidla, senzory rozbití okenních výplní, požární hlásiče, poplachové sirény atd. Tyto systémy se obvykle aktivují na dobu, kdy v objektu není nikdo přítomen. Aktivuje je většinou poslední člověk odcházející z firmy. Prostor lze rozdělit na jednotlivé zóny (např. kancelář, sklad, první patro, ředitelství atd.), které mohou být případně aktivovány i každá zvlášť.

PULT CENTRÁLNÍ OCHRANY

Veškeré systémy lze prostřednictvím digitálního přenosu dat napojit na pult centralizované ochrany (PCO). PCO je součástí vzdáleného dohledového centra a neustále přijímá a vyhodnocuje data přenášená ze střežených zón. V případě, že dojde k napadení objektu (některý ze systémů zaznamená narušení klidové zóny a spustí poplach), pracovníci PCO okamžitě upozorní kontaktní osoby, Policii ČR, případně na místo vyšlou vlastní hlídku. Napojení na PCO je moderní a velmi účinnou ochranou firemního majetku.

DALŠÍ MOŽNOSTI OSTRAHY

Vedle zabezpečovací techniky lze pro větší objekty využít také fyzickou ostrahu. Strážný může stát například u vchodu do objektu a kontrolovat přicházející a odcházející zaměstnance (vhodné u skladů zboží). Kontrolu a evidenci lidí i vozidel pak mohou pracovníci ostrahy provádět také na vrátnicích a recepcích. Zde mohou mít na starosti také monitoring bezpečnostních kamer. Pro velké areály s rozlehlejšími pozemky je pak vhodné zvolit také klasickou ostrahu vykonávanou prostřednictvím systému pochůzek strážných, např. i zkušených psovodů se služebními psy.

 

Zanechat komentář

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...