Pult centralizované ochrany – jak na výběr dodavatele

Pult centralizované ochrany – jak na výběr dodavatele

Pult centralizované ochrany je významným prvkem ve strategii ochrany majetku ve firmě i v soukromém sektoru. Správné provedení vyžaduje hluboké technické znalosti v oblasti elektronického i fyzického zabezpečení objektů. Důležitý je každý detail, rozhoduje správný výběr dodavatele. Poradíme Vám jak na to.

Částečně Vás seznámíme s problematikou ostrahy objektů, nastíníme, jak se orientovat v problematice zabezpečení domů, co umožňují bezpečnostní systémy či kamerové systémy, PCO – pult centrální ochrany, jak realizovat vlastní napojení na PCO, co znamená ARC (alarm receiving centre) atd.

Co je pro dobrý pult centralizované ochrany důležité


Výběr dobrého spolehlivého dodavatele je pro laika vždy trochu problém, to platí u jakýchkoliv nabízených služeb. Rozmanitost nabídky bezpečnostních agentur může být snadno zavádějící a je nutné pečlivě vybírat. Profesionální dodavatel PCO vytvoří pro napojení na pult centralizované ochrany optimální podmínky tak, aby zajistil stoprocentní funkčnost a využití kteréhokoliv dálkového elektronického zabezpečovacího systému.

MALÝ PŘÍKLAD PRO PCO

Pro zabezpečení objektu, např. obchodu, využíváte starší analogový kamerový systém. Postupem času zjišťujete, že zvládat vlastními silami zajistit plnou ochranu není vůbec jednoduché. Proto oslovíte bezpečnostní agenturu, která provozuje pult centralizované ochrany. Ta Vám nabídne možnost dálkové ostrahy, kde se využije i kamerový systém, který však musí být pro PCO kompatibilní. Dobrá bezpečnostní agentura Vám navrhne nejvýhodnější strategii tak, aby ostraha objektu byla co nejdokonalejší, a přitom splňovala nároky obchodu i z hlediska rozpočtového.

Kritéria pro výběr dodavatele PCO


Jak vyplývá z našeho příkladu, je důležité vybrat takový pult centralizované ochrany, který umí komunikovat s jakýmkoliv bezpečnostním systémem dostupným na trhu. Pochopitelně toto pravidlo platí i pro kamerové systémy. V našem případě jde o dohledové centrum, schopné zajistit převod obrazu z Vašeho analogového kamerového systému do digitální podoby s následným dálkovým připojením a zajištěním vhodného zásahu v případě napadení.

Profesionální firma by navíc měla být schopná navrhnout také případnou inovaci kamerového systému.

Dohledové centrum


Dohledové centrum představuje shromaždiště dat z dálkových elektronických systémů, jehož součástí je právě pult centralizované (centrální) ochrany (anglicky – ARC, alarm receiving centre). Přesněji řečeno, dohledové centrum vyhodnocuje obrazový materiál ze vzdálených kamerových systémů.

Pult centralizované ochrany zpracovává digitální elektronické signály ze vzdálených zabezpečovacích systémů (EZS).

Informace z obou systémů následně vyhodnocují operátoři, kteří podnikají konkrétní smluvní úkony k zajištění a ochraně střežených objektů nebo osob.

Navštivte pult centralizované ochrany!


Ať jde o kteroukoliv variantu dálkové ostrahy, navštivte osobně dohledové centrum a nechte si názorně ukázat, jak bude nakládáno s Vašimi citlivými údaji. Solidní bezpečnostní agentura Vám toto umožní. Předvede Vám, jak funkci pultu centralizované ochrany v reálné situaci.

MODERNÍ DOHLEDOVÉ CENTRUM

Nové bezpečnostní normy myslí na vysokou ochranu klientských dat. V této souvislosti také nezapomínají na možnost napadení nebo poškození dohledového centra a elektronických systémů. Bezpečnostní systém by tak měl poskytovat maximální ochranu mnohdy citlivých informací.

Zabezpečení domů tímto dostává další rozměr. Těmto novým normám se budou muset přizpůsobit všechny agentury působící v ČR. Naše bezpečnostní agentura naštěstí využívá moderní dohledové centrum odpovídající nejnovějším a nejpřísnějším požadavkům.

BEZPEČNOSTNÍ POŽADAVKY NA PULT CENTRALIZOVANÉ OCHRANY

Zmíněné bezpečnostní normy nařizují např. předepsanou sílu zdí a samostatný odvod a přívod vzduchu s teplotním ovládáním, vybavení bezpečnostními klapkami, bezpečnostní požadavky na konstrukci vstupního mechanizmu do prostor pultu centralizované ochrany, instalaci neprůstřelných oken, automatizovanou zálohu napájecích okruhů, redundanci použitého hardwaru, vlastní monitorování všech provozních rizik, detekci plynu a instalaci tísňových hlásičů pro případ přepadení PCO.

Rady a tipy


  • Vybírejte větší bezpečnostní agenturu. Ta má dostatek finančních prostředků na to, aby neustále modernizovala svoje dohledové centrum.
  • Větší bezpečnostní agentury neustále rozšiřují sortiment bezpečnostních služeb. Proto Vám nabídnou nejenom služby v souvislosti s kamerovým systémem a dálkovou ostrahou, ale časem můžete využít například fyzickou ostrahu, úklidové služby, pořadatelské služby, atp., ideálně třeba také náhradní plnění.
  • Nechte si navrhnout osazení objektu bezpečnostními prvky. Tedy doporučit, zda zvolit např. kamerový systém místo EZS, nebo hybridní variantu (kombinaci obou systémů). Pochopitelně s přihlédnutím na možnosti dálkového přenosu dat.
  • Nespoléhejte na nabídky prodejců, obzvlášť ty ve smyslu „tento alarm je zaručeně nejlepší, je to Mercedes mezi alarmy“. Kontaktujte dohledové centrum a zkušený pracovník s Vámi projedná konkrétní možnosti u konkrétního objektu.
  • Zapomeňte raději na ujišťování ve stylu „kamarád to má taky a je s tím spokojený“. Elektronika jde stále dopředu a to co někde funguje 3 roky, může být zastaralé. Pro veškeré dotazy ohledně dálkové ostrahy kontaktujte raději dohledové centrum. Pracovníci pultu centralizované ochrany jsou ve stálém kontaktu s elektronickými systémy a mnoha techniky. Jejich informace ohledně dálkové ostrahy proto nejsou jednostranné.
  • V případě kamerových systémů je legislativa ohledně ochrany osobnosti složitá záležitost. To se týká zejména firem. Proto moderní kamerové systémy umožňují také takzvané vymaskování individuální zóny. V praxi to znamená, že jsou v obraze „začerněna“ místa, která si zákazník nepřeje sledovat, např. prostory bazénu, toalet, eventuálně souseda. Dnešní kamerové systémy poskytují nepřeberné množství takovýchto možností.
  • Kamerový systém umí rozpoznat a přečíst např. SPZ automobilu a v kladném případě vpustit automaticky vozidlo do objektu. V záporném např. spustí poplach, zaznamená a uloží tyto informace. Opět doporučujeme pro informace ke konkrétnímu objektu kontaktovat pult centralizované ochrany a jeho specialisty.
  • Prostřednictvím kamerových sledovacích systémů, Vašeho mobilního telefonu nebo PC a při splnění podmínek dostupnosti signálu, můžete sledovat dění v monitorovaném objektu odkudkoliv na světě.

Rádi byste si zabezpečili objekt připojením na pult centralizované ochrany? Potřebujete poradit či pomoci? Kontaktujte nás!

Zanechat komentář

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...