Náhradní plnění 2013

Náhradní plnění pro rok 2013


Náhradní plnění se týká všech zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více jak 25 zaměstnanců a mají povinnost zaměstnávání OZP, a sice ve výši povinného podílu 4 %.

Při nesplnění této povinnosti je zaměstnavatel povinen odvést do státního rozpočtu 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy za každou osobu se zdravotním pojištěním, kterou by měl v povinném podílu zaměstnávat.

Náhradním plněním lze splnit povinný podíl zaměstnávání OZP, a to formou odběru výrobků nebo služeb od zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více jak 50 % osob se zdravotním postižením.

Náhradní plnění 2013


Náhradní plnění v roce 2013 i náhradní plnění 2014 bude vypadat stejně jako v roce 2012, s tím rozdílem, že bude stanovena jiná průměrná měsíční mzda, která určuje výpočty pro náhradní plnění, eventuálně pro odvod státu. Průměrná mzda za rok 2012 pak určí nový limit pro poskytování náhradního plnění 2013.

Změny, které v oblasti náhradního plnění vznikly k 1. 1. 2012, se nás příliš nedotkly, protože naše firma má letité zkušenosti v zaměstnávání OZP v nadpolovičním podílu, zastává pozitivní přístup k pracujícím osobám se zdravotním postižením (OZP) a změnám se naše společnost umí dle daných možností adekvátně přizpůsobit.

PODPORUJEME ZAMĚSTNÁVÁNÍ OZP

Stát by měl podporovat všechny osoby se zdravotním postižením (OZP, dříve ZPS), protože jejich pozice na pracovním trhu je velmi obtížná. Ovšem stát není všemocný a mnohdy pomáhá „jen“ finančně. Proto je tu naše bezpečnostní agentura, která handicapované spoluobčany zaměstnává. Finanční podpora státu a morální podpora naší firmy tak zajistí pracovní místa pro OZP a pro mnoho firem poskytne možnost odběru náhradního plnění.

Služby pro náhradní plnění


Náhradní plnění je mnohem výhodnější forma investice než strohý odvod financí státu. Využijte proto naše profesionální služby, které připravujeme našim klientům na míru.

Zpět na Náhradní plnění nebo pokračovat na Náhradní plnění 2014

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...